Odbojkašice BiH slavile u Latviji: U srijedu protiv Rumunije za historijski plasman na EP

Ženska seniorska odbojkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine danas je kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo u latvijskom gradu Jelgava u okviru grupe F pobijedila domaću selekciju rezultatom 3:0, po setovima 25:22; 25:14; 25:19.

U istoj grupi danas selekcija Rumunije poražena je protiv drugoplasirane Španije sa 2:3 u setovima, što znači da će Zmajice protiv Rumunije 9. januara u Lukavcu direktno odlučivati o plasmanu na EP, a za to nam je dovoljna bilo kakva pobjeda. Bilo bi to prvi put da se naša reprezentacija plasira na jedno veliko takmičenje.

Na tabeli trenutno je prva Španija sa 11 bodova (12:6), druga je Rumunija također sa 11 bodova (13:6), dok se seniorke BiH nalaze na trećem mjestu sa osvojenih 8 bodova (10:8).

Plasman u finalnu rundu Evropskog prvenstva 2019. godine obezbijedit će prvoplasirane i drugoplasirane reprezentacije iz svih šest grupa.