Očekuje se velika borba za plasman u završnicu Business lige: Telemach i Bazen Otoka stigli do važnih pobjeda

Večeras su u dvorani ''Amel Bečković'' u Vogošći odigrana dva zaostala meča 13. kola SC Business lige, dok su dva susreta registrovana službenim rezultatom.

Večeras su u dvorani ”Amel Bečković” u Vogošći odigrana dva zaostala meča 13. kola SC Business lige, dok su dva susreta registrovana službenim rezultatom.

U prvom meču Bazen Otoka je sa 6:2 savladao ekipu Securitasa, da bi Telemach sa 7:3 bio bolji od momčadi Pokopa. Mečevi Addiko Banke i Klasa, te Domova Zdravlja KS i DB Schenkera su registrovani sa 3:0 u korist Bankara i Špeditera.

SECURITAS – BAZEN OTOKA 2:6 (Dagić x2 / Feriz x2, Simonović, Korać, Deljković, Velić)

Bazen je odlično otvorio susret i u 3. minutu prek oFeriza dolaze do vodstva, da bi isti igrač u 10. minutu povećao vodstvo ekipe u plavim dresovima na 2:0.

Igrao se 17. minut kada je večeras raspoloženi Feriz odlično uposlio Simonovića za tada već visokih 3:0 na semaforu, pa se sa ovim rezultatom otišlo i na odmor.

U drugom poluvremenu Bazen Otoka nastavlja sa odličnom igrom, pa u 23. minutu na asistenciju Deljkovića, Korać trese mrežu Securitasa, da bi samo četiri minute kasnije i Deljković postigao pogodak, koji je zanimljivo za njega prvi u ovoj sezoni.

U 29. minutu i Velić se po prvi put u ovoj sezoni upisao u strijelce i tako Bazen odveo do nevjerovatnih 6:0.

Poslije ovog pogotka Bazen se opustio, pa je Dagić ipak uspio da smanji vodstvo, te je u 33. i 38. minutu postigao pogotke kojima je zaključio susret i postavio konačan rezultat od 2:6.

Securitas: Buljugija, Begić, Sibalo, Pašić, Čolić, Dagić, Hrvat, Bunar, Šoljić, Hadžić, Klačar.

Bazen Otoka: Subašić, Korać, Feriz, Bašić, Hubijar, Deljković, Simonović, Klačar, Velić, Smajović.

TELEMACH – POKOP 7:3 (Šušnjević, Čomor, Lemezan x4, Hodžić / Pleh x2, Žiga)

Telemach je na samom startu meča iznenadio Grobare pa su preko Šušnjevića u 3. minutu stigli do vodstva od 1:0.

Igrao se 12. minut kada Pleh pogađa za poravnanje rezultata, međutim samo minut poslije Čomor trese mrežu gostiju za novo vodstvo svoje ekipe.

Poluvrijeme je pogotkom zaključio Pleh, pa se na odmor otišlo sa rezultatom 2:2.

Na samom početku drugog dijela Lemezan pogađa za novo vodstvo momčadi u crnim dresovima, da bi isti igrač u 27. minutu Operatere doveo do vodstva od 4:2.

Minut poslije Žiga je pogodio i ponovo Pokop vratio u meč i tako nas uveo u zanimljivih posljednjih deset minuta susreta.

Međutim, u posljednjem dijelu meča na terenu je postojao samo jedan ti, pa je tako Lemezan upisao još dva pogotka, dok je i Hodžić dodao jedan, te je susret završen pobjedom Telemacha od 7:3.

Telemach: Šalaka, Čomor, Hodžić, Čović, Lemezan, Galić, Durić, Berilo, Beganović, Šušnjević, Zahirović, Šimić, Ridžal, Banduka, Sokolović, Mastilo, Mirvić, Rakanović, Kasapović, Peljto.

Pokop: Bihorac, Šarić, Čavčić, Žiga, Kosovac, Jurić, Pleh, Raščić, Kukić, Avdagić, Korda, Sinanović, Turković.

DOMOVI ZDRAVLJA KS – DB SCHENKER 0:3 (SLUŽBENI REZULTAT)

KLAS – ADDIKO BANKA 0:3 (SLUŽBENI REZULTAT)

Večerašnje mečeve sudili su internacionalni suci, Farik Kečo i Alem Bajrović.