Obradović i Fener nisu odbranili titulu: Real u Beogradu podigao pehar Eurolige

Real Madrid je u Beogradu u finalnoj utakmici Final Foura Eurolige slavio pobjedu od protiv momčadi Fenerbahcea.

Real Madrid je u Beogradu u finalnoj utakmici Final foura Eurolige slavio pobjedu od 85:80 protiv momčadi Fenerbahcea.

Kraljevi su u suret ušli mnogo bolje, pa su tako u prvoj četvrtini stigli do prednosti od 21:17.

U drugom dijelu prvog poluvremena Fenerbahce se vratio u susret, pa su Obradović i njegova ekipa na odmor otišli sa vodstvom od 40:38.

Pablo Laso je na odmoru imao mnogo toga reći svojoj ekipi, pa su u drugo poluvrijeme ušli odlično i samu završnicu meča dočekali sa prednosti od 63:55.

Posljednja četvrtina je bila podjednaka, a momci iz Madrida su znali po šta su došli u Beograd i tako su se ponašali, te su sve vrijeme čuvali prednost i na kraju slavili pobjedu od 85:80.

Najefikasniji na ovom susretu bio je Nicolo Melli sa 28 postignutih poena, ali ni to nije bilo dovoljno da Fenerbahce dođe do trijumfa, vrijedi istaći da je zapaženu ulogu imao i Brad Wanamaker sa 14 postignutih poena.

U redovima Real Madrida odlični su bili Fabien Causeur i Luka Dončić sa po 15 ubačenih poena, dok je mladi Slovenac u ključnim momentima bio na vrhuncu, te se Laso i ekipa upravo njemu mogu zahvaliti za trijumf na ovom Final fouru, koji je za njihovu ekipu deseti jubilarni u historiji kluba.