Nurkić je ponovo blistao, ali Oklahoma je slavila tijesnu pobjedu u Portlandu

Jusuf Nurkić je pružio još jednu sjajnu partiju, ali ovog puta Portland je poražen u vlastitom Moda Centeru. Gosti iz Oklahome slavili su sa tijesnih 111:109.

Jusuf Nurkić je pružio još jednu sjajnu partiju, ali ovog puta Portland je poražen u vlastitom Moda Centeru. Gosti iz Oklahome slavili su sa tijesnih 111:109.

U prvom poluvremenu Trail Blazersi su uglavnom kontrolisali rezultat, ali prednost nije rasla na više od devet poena distance. Krajem treće četvrtine, Thunder je okrenuo situaciju te imao vodstvo od 107:97 tri minute prije kraja.

Domaći tim ipak uspješno topi razliku, ali u samom finišu, u zadnjih 11 sekundi, Damian Lillard i CJ McCollum u istom napadu (uz ofanzivni skok Aminua) propuštaju priliku da izjednače kod rezultata 107:109. Nakon toga je Paul George pospremio slobodna bacanja na četiri sekunde do završetka za 107:111 i sve je bilo jasno.

Jusuf Nurkić je ponovo, uz Lillarda (23 poena, 8 asistencija), bio najbolji igrač Portlanda. Bh. centar je zabilježio 22 poena, 8 skokova, 3 ukradene lopte te po jednu blokadu i asistenciju.

Kod Oklahome u glavnim ulogama su bili, po običaju, Paul George (37 poena, 8 skokova) i Russell Westbrook (31 poen, 9 skokova, 7 asistencija).