Nurkić izjednačio rekord karijere: Blazersi i protiv Heata nastavili pobjedničku seriju

Košarkaši Portlanda nastavili su sa sjajnim partijama u NBA, pošto su pobijedili Miami na svom parketu rezultatom 115:99.

To je bio čak deseti trijumf u nizu za tim Portlanda, koji se sve više bliži što boljem mjestu pred početak play-offa. Blazersi su treći na tabeli Zapadne konferencije, iza Houstona i Golden Statea, a imaju 41 pobjedu i 26 poraza.

Protiv Miamija su od druge četvrtine bili u dvocifrenoj prednosti, što su čuvali skoro sve vrijeme do kraja utakmice, u kojoj su briljirali Damian Lillard i Jusuf Nurkić.

Lillard je postigao 32 poena, šut iz igre 8-19, 7-14 za tri, 9-10 sa linije penala, uz deset asistencija i pet skokova.

Jednako impresivna je bila i partija bh. centra Jusufa Nurkića, koji je za 31 minut na terenu ubacio 27 poena, uz 16 skokova, tri asistencije i tri blokade. Ujedno, Nurkić je izjednačio rekord karijere po broju ubačaja iz igre (šut 12-18).

”Vjerovatno njegova najbolja realizatorska večer ove sezone”, konstatovao je trener Blazersa Terry Stotts.

Raspoloženi tandem Portlanda pratio je CJ McCollum sa 17 poena, Evan Turner je upisao 13, a Zach Collins 10 poena.

Slovenski plejmejker Goran Dragić je bio najefikasniji u timu Heata. Postigao je 23 poena, 10-17 šut iz igre, 0-3 za tri, uz dva skoka i dvije asistencije, ali njegova dobra partija nije bila dovoljna za pobjedu.

Miami je osmi na tabeli Istočne konferencije sa 36 pobjeda i 32 poraza.

Rezultati NBA lige: Portland – Miami 115:99, Houston – San Antonio 109:93, Memphis – Milwaukee 103:121, Oklahoma – Sacramento 106:101.