Novi dresovi sretni BH Pošti, ZAMM mC i DDC MLS stigli do minimalnih pobjeda

Večeras su u dvorani Amel Bečković u Vogošći odigrana četiri susreta 3. kola SC Business lige.

U prvom meču DDC MLS je nakon preokreta slavio pobjedu nad Telemachom. BH Pošta je protiv ViK-a ubilježila prvu ovosezonsku pobjedu, dok je ZAMM mC/Liga Bez Briga tijesno slavio protiv SB SChenekera.

Telemach – DDC MLS 2:3 (Mastilo, Šušnjić / Pozderac x2, Cernica)

Telemach je od samog starta krenuoo u napade, ali DDC je imao više prilika preko kontranapada, međutim rezultat na otvaranju meča se nije mijenjao.

Domaći nisu odustajali od svoje igre, te su u veoma ofanzivnom ritmu nastavili napadati gol gostiju, te im se to isplatilo u 8. minutu kada Mastilo pogađa za vodstvo Telemacha od 1:0.

DDC MLS se do kraja poluvremena odlično nosio sa pritiscima domaćih, te su u 18. minutu nakon kontranapada preko Pozderca stigli do poravnanja na 1:1.

Telemach je i u drugom poluvremenu nastavio napadati i preko Lemezana su stigli do nekoliko izglednih prilika, ali Gušić se odlično istakao, da bi u 28. minutu preko Pozderca Telemach kažnjen za promašaje i tako DDC nenadano dolazi do preokreta i vodstva od 2:1.

Telemach je nakon gola krenuo još više napadati, a šupljinu u odbrani koristi Cernica i DDC dovodi do vodstva od dva gola prednosti.

Domaći su u 31. minutu preko Šušnjevića stigli do smanjenja rezultata i tako nas uveli u zanimljivu završnicu meča.

Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao, te je DDC MLS na kraju stigao do prve pobjede u debitantskoj sezoni u SC Business ligi.

Telemach: Šalaka, Čomor, Hodžić, Čović, Lemezan, Galić, Durić, Berilo, Beganović, Šušnjević, Zahirović, Šimić, Ridžal, Banduka, Sokolović, Mastilo, Mirvić, Rakanović, Kasapović, Peljto.

DDC MLS: Gušić, Tatar, Aljović, Tunović, Gutić, Šaković, Šahović, Pozderac, Delić, Fehrić, Mustafić, Omerović, Hamzić, Jusufović.

BH Pošta – Vodovod i Kanalizacija 4:1 (Džafo x2, Krka, Sulejmanović / Čuhara)

BH Pošta i ViK su u susuret ušli veoma čvrsto, ali u četvrtom minutu Džafo je na asistenciju Pašića pogodio mrežu ViK-a, te su domaći stigli do vodstva.

Nakon primljenog pogotka ViK je krenuo ofanzivno, ali Zuko je uz pomoć okvira gola u nekoliko navrata spašavao svoju mrežu, da bi u 14. minutu, maestralno dodavanje Pašića, atraktivno volej udarcem u mrežu ViK-a pospremio Krka za povećanje vodstva na 2:0.

U drugom poluvremenu, Vodovod i Kanalizacija je morala ofanzivno krenuti prema golu domaćina, ali Pošta je to iskoristila pa preko Džafe dolazi do vodstva od 3:0.

U 30. minutu Sulejmanović je odličnu akciju krunisao pogotkom i već tada nagovjestio da će puni plijen u ovom susretu odnijeti ekipa BH Pošte.

Meč je pred sami kraj svojim golom zaključio Čuhara i tako postavio konačnih 4:1.

Vrijedi istaći da BH Pošta nije igrala u standardnoj kombinaciji, bijelih dresova, već su se ovaj put odlučili da obuku žutu kombinaciju, sa kojom su nakon dva neuspjeha stigli do trijumfa i tako najavili izlazak iz krize.

BH Pošta: Zuko, Tukić, Bučan, Pašić, Janjoš, Krka, Škoro, Sulejmanović, Salčin, Tahirović, Džafo, Ajanović, Rizvan.

Vodovod i Kanalizacija: Avdić, Bajraktarević, Hadžić, Kljuno, Čuhara, Mašić As., Mašić Ad., Komar, Kapidžić, Konjhodžić, Pindžo, Babić, Salčin, Rizvanović, Bajrović, Vražalica.

DB Schenker – ZAMM mC/Liga Bez Briga 2:3 (Poplata, Džebo / Smajić x2, Mujezinović)

ZAMM mC je od starta meča krenuo dominantnije te su uspostavili svoju igru dok je poprilično mlada ekipa Schenkera odlučila svoju šansu tražiti preko kontranapada.

Gosti su svoju dominaciju na terenu veoma brzo krunisali golom, a strijelac u 6. minutu bio je Mujezinović.

Nakon primljenog pogotka, Schenker se više otvorio, te su preko Ajnadžića i Gačevića, ali nisu uspjeli zatresti mrežu gostiju, koji to kažnjavaju u 15. minutu kada Smajić postiže pogodak za 2:0, te se sa ovim rezultatom otišlo na odmor.

DB Schenker je u drugo poluvrijeme krenuo veoma otvoreno, pa su već u 24. minutu preko Poplate stigli do smanjenja rezultata, da bi odmah u narednoj minutu Džebo zatresao mrežu ZAMM-a za poravnanje i potpuni povratak Schenkera u ovaj meč.

Do kraja susreta momčad Schenkera nije imala dovoljno koncentracije da dođe do pozitivnog rezultata, pa je tako Smajić drugim pogotkom na meču svojoj ekipi donio pobjedu od 3:2.

DB Schenker: Karavdić, Čolo, J. Džebo, E. Džebo, Muminović, Fišić, Bajrović, Gačević, Poplata, A. Karović, H. Karović, Jašarević, Džabija, Mimić, Lopičić, Zukić, Ibrahimović, Melić.

ZAMM mC/Liga Bez Briga: Hasanspahić, Mujezinović, Mršo, Mulahmetović, Habibija, Muftić, Smajić A., Sokolar S., Hodžić, Sokolar Ah., Sokolar Ad., Smajić F., Žilić.

Bosnalijek – Pokop 0:0

Bosnalijek i Pokop su veoma čvrsto ušli u meč, tako da nije bilo mnogo prilika kako na jednoj tako i na drugoj strani.

Prvo poluvrijeme je obilježeno mnogim varnicama na terenu, tako da se u ovom dijelu meča igralo zaista muški, ali promjene rezultata nije bilo, te se na odmor otišlo sa početnih 0:0.

U drugom dijelu igre nije bilo promjene rezultata, iako su obje ekipe imale po nekoliko sporadičnih prilika, ali Bihorac i Mrguda na golovima su reagovali odlično, tako da su mreže mirovale sve do samog kraja meča.

Bosnalijek: Mrguda Ers., Mrguda Erm., Ražanica, Memić, Bašić, Zukić, Bekan, Hasanović, Kapičija, Kovač, Memišević, Avdić, Alihodžić, Pinjić.

Pokop: Bihorac, Šarić, Čavčić, Žiga, Kosovac, Jurić, Pleh, Raščić, Kukić, Avdagić, Korda, Sinanović.

Večerašnje duele sudili su Deni Čatibović i Amir Omerbašić.