(VIDEO) Novajlija pogodio, Sarajevo upisalo pobjedu u prvom pripremnom duelu

Fudbaleri Sarajeva ostvarili su pobjedu protiv Rabotničkog u okviru prve pripremne utakmice u Sloveniji rezultatom 2:1.

Husref Musemić je dao priliku novajlijama od prve minute prvog pripremnog duela koji se danas odigrao u Rogaškoj Slatini gdje će se Bordo tim pripremati za novu sezonu koja počinje dvomečom protiv armenskog Banantsa.

Fudbaler koji je stigao prije nekoliko dana na Koševo iz Slaven Belupa, Benjamin Tatar, pogodio je u 17. minuti susreta nakon što je iskosa sa lijeve strane zakucao loptu u mrežu golmana Rabotničkog.

Isti igrač je i nešto ranije imao dobru priliku, ali je u tom navratu golman bio impresivan.

I Rabotnički je u prvom dijelu imao svoju priliku, ali Makedonci nisu iskoristili situaciju ‘jedan na jedan’ sa golmanom Bojanom Pavlovićem.

Na odmor se otišlo rezultatom 1:0, a onda se dogodio veliki broj promjena na obje strane.

Sredinom drugog dijela Emir Halilović je imao veliku priliku, ali je pogodio stativu udarcem sa vrha šesnaesterca. Nakon toga prijeti i Krste Velkoski, ali bez promjene rezultata.

Na 2:0 postavio je Amar Rahmanović u 76. minuti. Odbila mu se lopta pravo na nogu, te je pogodio za udvostručenje vodstva. Ipak, do kraja susreta i Rabotnički je postigao gol u 85. minuti za konačnih 2:1.

Za Sarajevo su od prve minute igrali: Pavlović, Mujakić, Dupovac, Resić, Hodžić, Wellbeck, Stanojević, Radovac, Tatar, Hebibović, Ahmetović.