Nova pobjeda Crvene zvezde, slavili Fenerbahce i Maccabi

-

Fenerbahce je na domaćem terenu slavio protiv Galatasaraya rezultatom 85:80, a do pobjede su stigli zahvaljujući sjajnoj igri u drugom poluvremenu.

Galata je na poluvremenu imala prednost od 13 poena razlike, da bi prije svega sjajnom trećom četvrtinom, a onda i u četvrtoj Fener stigao do preokreta i veoma važne pobjede.

Najefikasniji na meču bio je košarkaš gostujuće ekipe Schillb koji je ubacio 21 poen, a u pobjedničkoj ekipi najefikasniji su bili Vesely i Dixon koji su ubacili 20, odnosno 17 poena.

Crvena zvezda je takođe upisala pobjedu, a u Areni je ovaj put savladan grčki Panathianaikos rezultatom 72:66.

Zvezda je tokom čitavog meča imala vodstvo, a već na saom početku napravili su nevjerovatnu seriju od 16:0. Gosti su pred sam kraj čak stigli i do preokreta, ali su nošeni sjajnim navijačima Beograđani upisali i novu pobjedu u Euroligi.

Najefikasniji na meču bila su dva gostujuća košarkaša, a 23 odnosno 19 poena ubacili su Gabriel i James. Kod Crvene Zvezde najefikasniji je bio Simonović sa 13 poena.

U posljednjem meču Maccabi je slavio protiv Unicsa iz Kazana rezultatom 60:52, a u veoma tvrdom meču domaća ekipa ipak je upisala pobjedu koja im neće previše pomoći da se plasiraju u narednu fazu Eurolige.