Nije im smetao loš teren: Odličan duel Radnika i Mladosti završen bez golova

Radnik je u okviru 17. kola BHT Premijer lige dočekao ekipu Mladosti, a ovaj susret je završen sa 0:0.

Gosti su bolje otvorili susret, pa su u 4. minutu preko Šišića imali dobru priliku, međutim promjene rezultata nije bilo.

Radnik odgovara u 11. minuti preko Đurića, ali mreža golmana Velića se nije zatresla.

U 16. minutu domaći su ponovo u prilici, nakon odlične akcije pokušao je Beširović, ali njegov udarac zaustavlja Velić.

Nakon ove prilike uslijedio je miran period igre, sve do 36. minuta kada se Aganspahić našao u prilici, ali odbrana Radnika je izblokirala njegov udarac.

Velić je u 40. minutu odlično intervenisao nakon udarca Đurića, pa su gosti krenuli u kontranapad, ali Hirošev udarac odlazi pored gola domaćih.

Prvo poluvrijeme je zaključeno odličnom prilikom za Mladost. Hiroš je asistirao za Aganspahića, ali njegov udarac sa sedam metara odlazi direktno u Lučića, te se na odmor otišlo sa početnim rezultatom, 0:0.

U nastavku Radnik je krenuo agilno prema naprjed, pa su u 50. minutu zaprijetili preko rezerviste Srećkovića, međutim njegov udarac odlazi pored lijeve stative gola Mladosti.

Gosti do prve prilike u drugom poluvremenu stižu u 62. minutu. Nakon prodora Mujagića, lopta stiže do Šišića, koji je uposlio Lazića, ali krilni igrač Mladosti nije bio precizan, te je propala dobra prilika za goste.

Poslije ove prilike Mladost je preuzela incijativu, pa tako u 68. minutu imaju odličan niz prilika.

Lučić je otišao u prazno, ali udarce Mujagića i Lazića zaustavlja Hodžurda, da bi Mujagićev drugi pokušaj zaustavila stativa.

Domaći uzvraćaju u 73. minutu kada nakon kontranapada, Srećković ima odličnu priliku, ali Velić se istakao, da bi u nastavku Đurić sa vrha šesnaesterca šutirao visoko preko gola.

U 76. minutu smo vidjeli najbolju priliku na utakmici. Gilišić je izašao jedan na jedan sa Velićem, ali golman Mladosti izlazi kao pobjednik u ovom duelu i postaje junak svoje ekipe.

Četiri minute kasnije na drugoj strani prijeti Hiroš, ali njegov udarac odlazi pored gola.

U 81. minutu Mujagić je pokušao, ali njegov udarac je izblokirala odbrana Radnika.

Već u narednom napadu sjajna prilika za Bijeljince. Beširović je šutirao sa vrha kaznenog prostora, međutim lopta odlazi tik pored gola gostiju.

Igrala se 85. minuta kada je Mladost imala fenomenalnu priliku, kada je najviši u skoku bio Šišić, ali ovaj put prečka je bila Lučićev saveznik.

Do kraja susreta nije bilo većih uzbuđenja, te je susret završen sa 0:0.

Radnik – Mladost 0:0