Nihad Selimović i Mirza Teletović svjedočili trijumfu bh. predstavnika u ABA ligi nad Cibonom

Posljednje kolo ABA lige u 2018. godini otvorili su Igokea i Cibona duelom u Laktašima, a pobjedu su zasluženo odnijeli domaći.

Na debiju Dragana Nikolića na klupi Aleksandrovčana, Igokea je slavila sa 87:69 (14:17, 34:14, 15:24, 24:14).

Sava Lešić sa 20 i Tomislav Zubčić predvodili su Igokeu do pete pobjede u sezoni kojom su se sada izjednačili po učinku sa Cibonom i pobjegli sa dna tabele.

Nikolić je po preuzimanju Igokee dobio jasan zadatak da popravi odbranu, u čemu je i uspio, ali je promjena trenera inspirisala domaće košarkaše i podigla samopouzdanje, a to se značajno odrazilo i na šut.

Upravo on presudio je Zagrepčanima, posebno u drugoj četvrtini u kojoj je Igokea imala savršenih 6-6 za tri poena, što je doprinijelo da Igokea ovaj period dobije 34:14 i stekne veliku prednost 48:31 na poluvremenu.

Ako je i postojala dilema, ona je riješena tri minute prije kraja trojkom Adamovića za “plus dvadeset” – 80:60, a sjajno šutersko veče završio je mladi Darko Talić 13. trojkom domaćih za konačnih 87:69.

Igokea je meč završila sa odličnim procentom za tri poena 13-25, a zanimljivo Ilić je pogodio sva tri svoja pokušaja, te dodao još osam skokova.

U ekipi Cibone Krešimir Ljubičić postigao je 15, Rozić i Markota po 13, a Marko Ljubičić svom bivšem klubu dao je 12 poena.

Zanimljivo da su predsjednik Košarkaškog saveza BiH Mirza Teletović i član Upravnog odbora KSBiH Nihad Selimović, koji obnaša odnedavno i funkciju predsjednika UO FK Željezničar, pratili susret sa tribina dvorane u Laktašima.