Nezaustavljivi Rafa dobio psihološki rat protiv Delpa u prvom setu, pa ga onda razbio

Nezaustavljivi Rafael Nadal slavio je ubjedljivu pobjedu protiv Juana Martina Del Potra rezultatom 3:0, po setovima 6:4, 6:1 i 6:2 u polufinalu Roland Garrosa.

Nezaustavljivi Rafael Nadal slavio je ubjedljivu pobjedu protiv Juana Martina Del Potra rezultatom 3:0, po setovima 6:4, 6:1 i 6:2.

Delpo je odlično ušao u meč. Kontrolisao je igru neko vrijeme, te konstantno pravio pritisak na Nadalov servis, ali nije uspio istkoristiti brejk lopte.

Imao ih je čak šest, dok Rafa nije nijednu. Ipak, u posljednjem gemu, pri rezultatu 5:4 za Španca, Delpo griješi na set lopti i tako Rafa dolazi do prvog seta.

Inače miroljubivi Del Potro je reagovao vrlo temperamentno nakon toga, pa je nakon toga sve išlo na ‘mlin’ Rafe. U nastavku meča samo jedan teniser je postojao na terenu, a to je desetostruki osvajač ovog turnira.

Nakon nešto više od dva sata došao je Rafa do prvih meč lopti i tako slavio i prošao u finale drugog Grand Slam turnira gdje ga čeka Dominic Thiem.