Nevjerovatna utakmica na Koševu: Bordo tim napravio preokret i opet izgubio

Sarajevo je na svom terenu dočekalo ekipu Krupe i doživjelo poraz od 3:2.

Od samog starta prvog poluvremena Sarajevo je imalo inicijativu, ali nisu uspjeli stići do izgledne prilike za postizanje pogotka.

Gosti su se bazirali na kontranapade, a preko jednog takvog stižu do pogotka. Naime, u 27. minutu Milanović je odlično pronašao Ljubenovića koji matira Pavlovića za vodstvo svoje ekipe od 1:0.

Nakon ovog pogotka gostujuća ekipa je nastavila sa istim pristupom igri, a domaći su imali posjed lopte u svojim nogama, međutim i dalje nisu uspijevali doći do šanse pred golom Kutića.

Vrijedi istaći da je prva šansa za domaćina, viđena u 32. minutu kada Rahmanović glavom šutira preko gola Krupe. Sarajevo je u nastavku imalo još jednu odličnu priliku, kada je u 44. minutu Rahmanović dobro uposlio Ahmetovića, koji se spetljao, te je Kutić još jednom dobro reagovao i otklonio opasnost od svog gola.

O kvaliteti fudbala u prvom poluvremenu govori i činjenica da je u istom viđen samo jedan udarac u okvir gola, a isti je završio iza leđa golmana Sarajeva, Bojana Pavlovića.

U drugom poluvremenu Sarajevo je zaigralo mnogo bolje, te su od samog starta pravili veliki pritisak, koji je urodio plodom u 66. minutu kada Sarić eurogolom donosi poravnanje bordo ekipi.

Nakon ovog pogotka Sarajevo je nastavilo sa incijativom, ali ista se isplatila u 80. minutu, kada Ahmetović pogađa za vodstvo svoje ekipe.

Međutim, Krupa se nije predala te je u samo tri minute stigla do izjednačenja i preokreta. Prvo je u 82. minutu Marjanović odlično prešao Pavlovića i pogodio za izjednačenje, da bi u 84. minutu Aleksić pogodio za drugo vodstvo svoje ekipe na ovom meču.

Do kraja utakmice nije bilo većih uzbuđenja te je ista završena sa pobjedom ekipe Slobodana Starčevića od 3:2.

Sarajevo – Krupa 2:3 (Sarić, Ahmetović ; Ljubenović, Marjanović, Aleksić)

Stadion: Asim Ferhatović Hase; Gledalaca: 3000

Sudija: Ilija Živković

Kartoni: (Bekić, Velkoski, Hebibović, Ivetić, Ahmetović ; Koljić, Marjanović, Milutinović)

Sarajevo: Pavlović, Kadušić, Bekić, Novaković, Ivetić, Sarić, Stanojević(87. Hadžić), Rahmanović(65.Anđušić), Velkoski, Hodžić(45. Hebibović), Ahmetović.

Krupa: Kutić, Jašarević, Ljubenović(90. Maksimović), Dujaković, Milutinović, Vukotić, Nikodijević, Savić(60. Vidović), Aleksić, Milanović, Barić(68. Marjanović).