Nevjerovatan rasplet u posljednjem kolu Serije B: Parma se u 90. minuti vratila u elitu!

Posljednje kolo Serije B donijelo je pravu dramu, a u Seriju A direktno se plasirala Parma koja je slavila na gostovanju protiv Spezie rezultatom 0:2.

Golove su postigli Ceravolo u 11. i Ciciretti u 61. minuti, ali nekadašnje Mljekadžije nisu zavisile samo od sebe, već su morale čekati rasplet na meču Frosinone-Foggia.

Domaćima je prije ovoga kola samo pobjeda garantovala promociju, a kada je Mazzeo u 35. minuti pogodio za 0:1, Parma je bila ta koja je na putu za Seriju A, s obzirom na sigurno vodstvo koje je imala.

Tako je bilo sve do posljednjih 20-ak minuta kada je Frosinone preko Paganinija u 68. i autoglom Rubina pet minuta kasnije preokrenuo rezultat i sve do 90. minute su bili u Serije A, a onda je Floriano izjednačio i šokirao domaće navijače, a Parmi donio veliko slavlje.

Ranije je povratak u Seriju A osigurao Empoli za koji nastupa naš Rade Krunić, dok će u doigravanju za preostalo mjesto koje vodi u elitu biti Frosinone, Palermo, Venzia, Bari, Cittadela i Perugija.