Drama na Ferrarisu: VAR poništio tri gola, Brozović u 94. minuti donio pobjedu Interu

U susretu 5. kola italijanske Serije A, Inter je stadionu Luigi Ferraris pobijedio Sampdoriju sa 0:1.

Bio je to meč u kojem su Nerazzurri dominirali, a u 42. minuti postigli su i pogodak preko Nainggolana koji je nakon pregleda VAR-a opravdano poništen.

U nastavku još nekoliko dobrih šansi za goste. Candreva je u 50. minuti pogodio stativu, a nakon toga je u dva navrata odlične prilike propustio Icardi. U 87. minuti ponovo je poništen kojeg je postigao Asamoah, jer je novim pregledom VAR-a ustanovljeno da je lopta prethodno izašla van terena.

U 90. minuti poništen je i gol domaćih koji je postigao Defrel, ali prethodno je bio ofsajd. I kada se činilo da će mreže mirovati, Brozović je u 94. minuti konačno matirao Audera za veliko slavlje Intera.