Sjajna utakmica na Molineuxu: Jota u posljednjim sekundama donio trijumf Wolvesima

Prva utakmica na rasporedu engleske Premier lige je bila između Wolverhamptona i Leicestera, a konačan rezultat je glasio 4:3 u korist domaćina.

Wolvesi su poveli na samom otvaranju preko Jote u 4. minuti, na asistenciju Moutinha, da bi isti igrač asistirao samo 8 minuta poslije za Bennetta koji je udvostručio prednost.

Do kraja poluvremena se rezultat nije mijenjao te se činilo da će domaćini ostvariti lagani trijumf. Međutim Leicester je sjano otvorio drugo poluvrijeme, te su u svega 4 minute uspjeli stići prednost domaćina.

Prvo su preko Graya smanjili na 2:1 u 47. minuti, da bi autogolom Coadya poravnali rezultat na 2:2, četiri minute poslije.

Wolvesi su ponovo uspjeli doći do prednosti od 3:2 preko Jote u 64. minuti, ali na kraju je Leicester uspio doći do poravnanja preko Morgana u 87. minuti.

Međutim ni tu nije bio kraj uzbuđenjima na utakmici jer su Wolvesi uspjeli odnijeti cijeli plijen golom u 93. minuti preko Jote koji je pogotkom kompletirao svoj hat-trick. Konačan rezultat je glasio 4:3 u korist domaćina.