Nepromišljeni potez Bešića skupo koštao Middlesbrough, Vrančić dao doprinos trijumfu lidera

Muhamed Bešić je skupo koštao svoju ekipu u utakmici 21. kola engleskog Championshipa.

Middlesbrough je na svom travnjaku odigrao mršavih 1:1 protiv Blackburna, koji je u ovom susretu slovio za autsajdera, a može se reći da je bh. reprezentativac otežao zadatak svojoj ekipi, koja je računala na sva tri boda u ovom meču.

Naime, u 21. minuti Bešić je napravio nepromišljen prekršaj nad Bradleyom Dackom tako što ga je povukao za dres nakon što je fudbaler gostiju zamalo sustigao loptu u izglednoj situaciji za postizanje pogotka.

Sudija se nećkao, ali na kraju je pokazao reprezentativcu BiH direktan crveni karton. Samo minut kasnije, Blackburn je poveo preko Mulgrewa, tako da je popularni Boro još spašavao jedan bod.

Konačnih 1:1 postavio je Britt Assombalonga u 62. minuti. Middlesbrough je trenutno petoplasirani tim Championshipa.

Neprijatno iznenađenje zamalo je svojim navijačima priredio i lider Norwich, za koji nastupa Mario Vrančić. Upravo je bh. fudbaler sjajnim pogotkom u 39. minuti doveo domaćina u vodstvo, a Marco Stiepermann povećao na 2:0 u 59.

Ipak, uporni Bolton, koji se trenutno nalazi u zoni ispadanja, uspio je izjednačiti na 2:2 golovima Ameobija i Beeversa, da bi u nadoknadi Teemu Pukki postavio konačnih 3:2 za novi trijumf Kanarinaca.