Neočekivana šansa: Džumhur nastavio turnir u Monte Karlu, ali nije iskoristio priliku za ”osvetu”

Damir Džumhur, najbolji bosanskohercegovački teniser, neočekivano se pojavio u prvom kolu ATP turnira u Monte Karlu, jer je odustao Federico Delbonis, međutim nije uspio savladati Robina Haasea. Poražen je sa 2:0 (6:3, 6:2).

Delbonis je trebao biti protivnik Haaseu, međutim odustao je, tako da je priliku dobio Džumhur. Igrao je protiv Holanđanina, koji nam je nanio poraz nedavno sa Davis Cup reprezentacijom. Ipak, popularni Džumi mu se nije uspio “osvetiti”.

Haase je napravio brejk na startu prvog seta, a zatim je odservirao za 3:0. Džumhur je uspio vratiti brejk zaostatka u petom gemu, međutim Holanđanin mu je oduzeo servis u osmom gemu, a zatim odservirao za 6:3.

Holandski teniser brejkom je počeo drugi set. U naredna dva gema na Haaseov servis Džumhur je poveo sa 30:0, ali nije uspio napraviti brejk. Haase je oduzeo servis našem teniseru i u sedmom gemu, te drugi set dobio sa 6:0.

Podsjetimo, Džumhur je izgubio u kvalifikacijama od Guillerma Garcia-Lopeza.