Neočekivan poraz Bašića u kvalifikacijama za prvi Masters turnir u sezoni

Bosanskohercegovački teniser Mirza Bašić oprostio se od prvog Masters turnira u sezoni porazom od Mitchella Krugera rezultatom 2:0 (6:2 i 7:5).

Bašić je u kvalifikacije za prvi Masters turnir u sezoni, koji se igra u Indian Wellsu, ušao kao drugi nosilac, te favorit za prolazak u glavni dio žrijeba. Ipak, izgubio je u prvom kolu od inspirisanog domaćeg tenisera.

U prvom setu na terenu je postojao samo jedan teniser, a to je bio Kruger koji je sa dva brejka došao do prvog seta rezultatom 6:4. U drugom dijelu igre stvari se znatno mijenjaju.

Prilikom vodstva od 3:2 Bašić dolazi do brejka i prednosti, a u narednom gemu je došao i na korak od poravnanja pošto je odbranio svoj servis.

Ipak, ni prednost 5:2 nije bila dovoljna jer je sljedećih pet gemova osvojio Amerikanac i tako je bh. teniser doživio novi poraz.