Nenad Marković odveo Pinar Karsiyaku u četvrtinu finala Lige prvaka

Pinar Karsiyaka je savladala Fenerbahče (83:90) i u drugoj utakmici osmine finala košarkaške Lige prvaka, tako da je klub koji sa klupe predvodi Nenad Marković ostvario plasman u četvrtinu finala ovog takmičenja.

Tim bosanskohercegovačkog stručnjaka većim dijelom prve četvrtine imao je prednost, a u drugu dionicu ušao je sa dva poena prednosti (22:24). Ipak, do odlaska na odmor Fener je došao do prednosti od 14 poena (51:37).

Fenerbahče je imao čak i 18 poena prednosti u trećoj dionici, ali je Pinar Karsiyaka uspjela doći na -3 do kraja trećeg perioda. U četvrtoj četvrtini uspjeli su preokrenuti rezultat i doći do pobjede od 83:90.

Green je vodio goste do pobjede sa 22 poena uz pet skokova i šest asistencija. Ponitika je dodao 18 poena, a Summers 15. U poraženoj ekipi najefikasniji su bili Štimac i Strawberry sa po 16 poena.