Nemanja Gordić sa 23 poena vodio Budućnost do pobjede protiv Cibone

Budućnost je u 14. kolu ABA lige savladala Cibonu na gostovanju (87:93), a crnogorski klub do pobjede vodio je reprezentativac Bosne i Hercegovine, Nemanja Gordić.

U prvoj četvrtini igra je bila izjednačena, te je završena rezultatom 17:17, a tokom cijele druge dionice Budućnost je vodila, a u finišu Cibona je okrenula i otišla na odmor sa pola koša prednosti (40:39).

Rezultat je bio u egalu i u trećem periodu, da bi u četvrtoj četvrtini Budućnost došla do značajnije prednosti i nije je ispuštala do kraja utakmice, tako da su Crnogorci slavili sa 87:93.

Budućnost je do pobjede vodio Gordić sa 23 poena, čemu je dodao tri skoka i asistenciju. Gibson je dodao 19 poena, a Landry 11. U poraženoj ekipi najefikasniji je bio Tomas sa 21 poenom.