Nehumani uslovi i mnogo prekida: Široki Brijeg na Pecari slavio protiv Borca

Široki Brijeg je savladao Borac u utakmici sedmog kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine na Pecari (2:0), a ovaj susret je nekoliko puta prekinut zbog problema sa reflektorima, dok su uslovi bili nehumani zbog velikog nevremena.

Široki Brijeg je prvu veliku priliku imao u devetoj minuti. Ćorić je iz dobre situacije šutirao pored gola. Utakmica je prvi put prekinuta u 11. minuti kada je nekoliko reflektora prestalo raditi.

Domaći su poveli u 23. minuti. Ćorić je pogodio za vodstvo Širokog Brijega od 1:0. Lobovao je golmana Borca. Nedugo nakon toga na drugoj strani Veselinović se nije dobro snašao u dobroj situaciji.

Galešić je snažno šutirao u 39. minuti, a Avdukić je odbranio. Novi problemi sa reflektorima nastali su u 45. minuti. U sudijskoj nadoknadi viđene su dvije dobre šanse. Prvo je Menalo šutirao pored gola, a nakon toga odbranio mu je Avdukić.

U nastavku Barišić je opasno pokušao, a golman Borca ponovo je dobro intervenisao, baš kao i nakon udarca Ćorića glavom u 50. minuti. Sudija Mujić dosudio je penal u 65. minuti, a odmah nakon toga nastao je potpuni mrak, jer su prestali raditi svi reflektori.

Utakmica je nastavljena tek u 79. minuti, a tada je Čabraja pogodio iz penala za 2:0. Banjalučani su bili veoma blizu gola u 84. minuti kada je Karić šutirao, a Avdukić je još jednom odlično reagovao.

Gosti su prijetili i preko Janičića, koji je šutirao glavom pored gola, a zatim na drugoj strani pokušao je Mirković, kojem je odbranio golman Borca. Do kraja nije bilo nikakvih uzbuđenja i ostalo je 2:0.

NK ŠIROKI BRIJEG – FK BORAC 2:0 (Ćorić 23’, Čabraja 79’ (p))

Stadion: Pecara (Široki Brijeg). Gledalaca: 1000. Sudija: Elvis Mujić (Banovići). Žuti kartoni: Bralić, Ćorić (Široki Brijeg).

NK ŠIROKI BRIJEG: Bilobrk, Matić, Barišić, Ćorić, Baša (od 60. minute Kožul), Čabraja, Menalo, Milićević (od 87. minute Ćorluka), Ćorić (od 94. minute Ivanković), Begonja i Bralić.

FK BORAC: Avdukić, Galešić, Ojdanić, Radulović, Dujaković, Raspudić, Karić, Danilović, Janičić, Veselinović i Čudić (od 65. minute Mirković).