NBA predsezona: Prva pobjeda LeBronovih Lakersa, Indiana bolja od Houstona

Košarkaši Los Angeles Lakersa pobijedili su Sacramento Kingse 128:123 u uzbudljivom meču u NBA predsezoni.

To je ujedno i prvi trijumf Lakersa od dolaska LeBrona Jamesa, nakon dva uvodna poraza od Denvera u predsezoni.

Blistao je Brandon Ingram sa 31 poenom (10-15 iz igre), 9 skokova i 3 asistencije, u završnici je pogodio nekoliko važnih šuteva i odigrao dobro u odbrani – na kraju je pri rezultatu 124:123 promašio dva penala, ali je Kuzma iz odbojke donio Lakersima +3, da bi Gabriel na drugoj strani promašio trojku koja je mogla odvesti meč u produžetak.

Lebron James je igrao 17 minuta u prvom poluvremenu i za to vrijeme je imao 18 poena (6-10 iz igre, 6-6 penali), 3 skoka i 4 asistencije, Kuzma je završio meč sa 17 poena, 6 skokova i 3 asistencije, a 17 je dao i Hart.

Kod Kingsa su najbolji bili rookie Marvin Bagley sa 19 poena (7-15 iz igre) i 10 skokova, D‘Aaron Foks je bio sjajan na startu meča i za 18 minuta je imao 18 poena (7-9 iz igre) i 5 asistencija.

U preostalom meču dana Indiana je savladala Houston sa 110:100 – preživjeli su Pacersi nalet Rocketsa početkom drugog poluvremena i došli do trijumfa na krilima Victora Oladipa, koji je meč završio sa 24 poena (9-18 iz igre), 4 skoka i 2 asistencije.

Na drugoj strani je James Harden na terenu proveo 30 minuta i za to vrijeme je dao 17 poena (5-14 iz igre), uz 5 skokova i 10 asistencija, Carmelo Anthony ubacio je 16 poena (6-9 iz igre).