NBA play-off: Celticsi upalili motore u drugom poluvremenu i savladali Pacerse

Košarkaši Bostona su kasnili sa paljenjem motora, ali su ipak stigli na vrijeme da ih upale te su dominantnom igrom u drugom poluvremenu došli do pobjede od 84:74 protiv Pacersa u prvom meču serije doigravanja, odigranom večeras.

Gosti su bili nešto bolji rival u prvom kvartalu, ali je on ipak okončan sa neriješenim rezultatom i relativno malim brojem poena (20:20).

U drugom kvartalu Indiana uspjeva da se odlijepi, na kratko su gosti stekli i dvocifrenu prednost, da bi na veliki odmor otišli sa sedam poena viška.

A onda, Boston je zaključao svoj koš, ubrzo su Celrticsi došli do preokreta, dobijaju treću dionicu sa 26:8 i na posljednji odmor odlaze sa 11 poena prednosti.

Nastavili su da uvećavaju prednost u posljednjem kvartalu, ubrzo je postalo jasno da se Pacersi neće vraćati, uspjeli su u finišu samo da ublaže poraz.

Pobjednički sastav su sa po 20 poena predvodili Marcus Morris i Kyrie Irving. U poraženom sastavu 14 poena Coreya Josepha, dvocifren još samo Bojan Bogdanović sa 12 poena.