Nastupila oba Zmaja: Basaksehir remizirao u derbiju protiv Fenerbahcea

U okviru 8. kola turske Superlige u istanbulskom derbiju između Fenerbahcea i Basaksehira nije bilo pobjednika. Susret je okončan bez golova - 0:0.

U okviru 8. kola turske Superlige u istanbulskom derbiju između Fenerbahcea i Basaksehira nije bilo pobjednika. Susret je okončan bez golova – 0:0.

Dvojica bosanskohercegovačkih reprezentativaca, Edin Višća i Riad Bajić, igrali su za gotujući tim. Višća je odigrao svih 90 minuta, dok je Bajić u igru ušao u 79. minuti umjesto Adebayora.

Inače, mogao je Višća u 82. minuti upisati asistenciju nakon što je sjajno proigrao Eljera Eliu, ali je pogodak Holanđanina poništen zbog navodnog ofsajda u kojem se našao Zmaj. Mnogi turski portali tvrde da je u pitanju skandalozna odluka sudije, tvrdeći da Višća nije bio u nedozvoljenom položaju nakon upućivanja pasa…

Nakon osam odigranih kola Basaksehir zauzima drugu poziciju sa 15 osvojenih bodova, tri manje od vodećeg Galatasaraya, dok Fenerbahce tavori na dnu tabele, tačnije na 15. mjestu sa samo osam osvojenih bodova.

U narednom kolu Basaksehir dočekuje Kayserispor, dok će Fenerbahce na gostovanje kod Sivasspora.

(Pogodak je poništen Basaksehiru nakon ofsajda, ali turski mediji smatraju da Višća nije bio u nedozvoljenoj poziciji)