Nastavljena agonija Sarajeva: Radnik slavio bizarnim golom u Bijeljini

Fudbaleri Radnika slavili su u posljednjem duelu drugog kola Lige za prvaka Bosne i Hercegovine protiv Sarajeva rezultatom 1:0.

Tako je bijeljinski tim nastavio niz bez poraza u posljednjih nekoliko mečeva, dok je bordo ekipa ostala na samo jednoj pobjedi u proljetnom dijelu prvenstva.

Utakmica je otvorena sa nekoliko kornera na obje strane. U prvih sedam minuta vidjeli smo šest kornera i igrala se brza tranzicija, timovi su odmah krenuli kako bi postigli gol svom protivniku. Nažalost, to je trajalo veoma kratko, pa se tempo igre smirio.

Uslijedio je miran period igre od dvadesetak minuta u kojem nismo ništa vidjeli, čak ni polušanse. Najbolja prilika za Sarajevo viđena je u 36. minuti kada je Amar Rahmanović izašao sam pred golmana domaćih, ali je Lučić divno intervenisao.

Igrala se posljednja minuta prvog dijela kada je Radnik imao dvije velike prilike. Prvo je Demir Peco šutirao ravno u Pavlovića u situaciji jedan na jedan, a onda je u nastavku akcije Đurić šutirao pored gola iz obećavajuće pozicije. Na odmor se otišlo bez golova.

U nastavku odličnu šansu je ponovo imao Rahmanović za goste, što je prehodilo vodećem golu za domaći tim. Srećković je predvodio jednu kontru, a onda uputio nešto između šuta i ubačaja, što je prevarilo golmana Bojana Pavlovića i ispostavilo se kao vrlo lijep gol za vodstvo domaćih.

Nakon tog gola odmah je Krste Velkoski pokušao udarcem sa distance, ali nije matirao vrlo raspoloženog Lučića. Sredinom drugog dijela Musemić pravi dvostruku izmjenu i uvodi Hodžića i Husejnovića.

U 75. minuti težak udarac je dobio Šofranac i djelovalo je da je ostao bez svijesti. Morao je napustiti teren, a Husref Musemić je napravio izmjenu. U završnici meča Sarajevo je napadalo ka golu domaćih, ali pogodaka nije bilo. Završeno je rezultatom 1:0.

Radnik – Sarajevo 1:0 (Srećković 54’)

Stadion: Gradski stadion Bijeljina. Gledalaca: 700. Sudija: Ermin Sivac (Zenica). Žuti kartoni (5:1): Beširević, Franić, Radović, Vasić, Okić (Radnik) / Rahmanović (Sarajevo).

Radnik: Lučić, Radović, Franić, Martinović, Beširević, Vasić, Srećković, Peco (od 88. Mekić), Glišić (od 65. Okić), Hodžurda, Đurić (od 73. Hadžić).

Sarajevo: Pavlović, Stanojević, Bekić, Mujakić, Šofranac (od 77. Crepulja), Sarić, Mustafić (od 68. Hodžić), Kuzmanović, Halilović, Rahmanović (od 69. Husejnović) i Velkoski.