Nastavlja se borba za Ligu prvaka: Guedes vodio Valenciju do trijumfa protiv Betisa

Odigrana je utakmica 33. kola između Betisa i Valencije, a pobjedu su slavili Šišimiši rezultatom 1:2.

Valenciju je u vodstvo doveo Guedes pred sami kraj prvog poluvremena, a isti igrač je i udvostručio prednost na 0:2 u 49. minuti.

Počasni pogodak za Betis je postigao Lo Celso sa bijele tačke, ali to nije bilo dovoljno domaćima da izvuku pozitivan rezultat.

Treba dodati da je Valencia u 83. minuti ostala sa igračem manje, jer je Rodrigo zaradio drugi žuti karton.

Valencia se ovom pobjedom primakla na dva boda zaostatka u odnosu na četvrtoplasirani Getafe, dok je ovim porazom Betis ugrozio borbu za 7. mjesto, koje vodi u play-off Evropske lige.