Nastavak slabe forme: Bašić poražen od francuskog veterana u osmini finala

Bosanskohercegovački teniser Mirza Bašić poražen je u osmini finala Challengera u Sent Brijeuu u dva seta. Bolji od njega bio je Nicolas Mahut reuzltatom 7:6(7) i 6:4.

Kao što se to i očekivalo, bio je to serverski vrlo jak okršaj sa ne toliko mnnogo brejkova i brejk prilika. Prvi set je pripao iskusnom Francuzu u taj-brejku, nakon što nismo vidjeli nijednu brejk šansu.

U drugom dijelu igre Mahut je oduzeo servis Sarajliji u trećem gemu, što je bilo dovoljno za pobjedu i prolazak u četvrtfinale.

Tako je Bašić nastavio sa vrlo slabom formom u 2019. godini, pošto je upisao svega tri trijumfa u 11 mečeva.