Napoli zamalo prokockao veliku prednost, Krunić izborio penal

Fudbaleri Napolija ostvarili su gostujuću pobjedu protiv Empolija rezultatom 2:3 u okviru 29. kola Serije A.

Napolitanci su od starta nametnuli svoj ritam igre, a već u 7. minuti su mogli do vodstva, ali je Skorupski odbranio penal Mertensu. Ipak, u 19. minuti Insigne je uspio da nakon odbijene lopte postigne pogodak za 0:1 i bio je to početak kraja za domaće.

Samo pet minuta poslije Mertens je majstorski izveo slobodan udarac i pogodio je za 0:2, iskupivši se za promašeni jedanaesterac. Do kraja prvog dijela Insigne je nakon novog penala u 38. minuti postigao i treći gol, te je meč bio riješen.

Ipak, u nastavku je Empoli uspio da donekle zakomplikuje stvari i da ublaži poraz efektnim golom iz slobodnog udarca El Kaddourija u 70. minuti i pogotkom iz penala Maccaronea devet minuta prije kraja, a koji je izborio bh. reprezentativac Rade Krunić. Zmaj je odigrao svih 90 minuta.