Napoli pokazuje svu svoju snagu, pobjede Milana i Juventusa

Odigrano je još osam utakmica petog kola Serije A čime je kompletirana ova runda takmičenja, a favoriti sa vrha tabele su redom upisali pobjede.

Juventus je na svom terenu bio bolji od Fiorentine rezultatom 1:0, a bosanskohercegovački reprezentativac Miralem Pjanić je u igru ušao u 75. minuti umjesto Paula Dybale. Jedini pogodak na utakmici postigao je Mario Mandžukić u 52. minuti.

Milan je rezultatom 2:0 bio bolji od SPAL-a, a oba pogotka su postignuta nakon penala. Prvi je u 26. minuti realizovao Ricardo Rodriguez, a onda je isto učinio i Franck Kessie nakon tačno sat vremea igre.

U velikom derbiju u Rimu Napoli je pokazao svu svoju silu i zabilježio pobjedu nad Laziom rezultatom 4:1. Domaći su poveli golom De Vrija u finišu poluvremena, ali su do kraja gosti preokrenuli rezultat. Koulibaly, Callejon i Mertens su pogađali od 54. do 59. minute i tako “blitzkriegom” donijeli pobjedu svom timu. Senad Lulić je odigrao cijeli meč za Lazio.