Nakon izbacivanja Uniteda iz Lige prvaka Sevilla dobila novi težak udarac u Primeri

Nakon što su izbacili Manchester United iz Lige prvaka, fudbaleri Seville danas su poraženi od Leganesa na gostovanju rezultatom 1:2 u 29. kolu Primere.

Sevilla polako posustaje u borbi za Ligu prvaka, tačnije ona je sada postala nemoguća misija jer mjesto koje vodi u najelitnije takmičenje u Evropi ‘bježi’ 12 bodova, a pošto Real ima i utakmicu manje sa Gironom, vrlo je moguće da će to biti nedostižnih -15.

Danas je od Andalužana bio bolji Leganes koji je rezultatom 2:1 slavio na svom Butarqueu. Unai Bustinza je u finišu prvog dijela doveo domaće u vodstvo glavom, pa se rezultatom 1:0 otišlo na odmor.

Igrao se 69. minut kada je Javi Eraso povećao vodstvo Leganesa i tako je popločao put svom timu ka trijumfu. Doprinijelo je i to što je Pablo Sarabia dobio crveni karton šest minuta prije kraja, a jedino što su gosti danas uspjeli napraviti, jeste gol Miguela Layuna u sudijskoj nadoknadi.