Nakon ekspresnog oporavka od povrede: Odličan nastup Nurkića u trijumfu Portlanda

Nakon brzog oporavka od povrede zadobijene prije nekoliko dana u meču protiv Clippersa, Jusuf Nurkić se vratio na parket i pružio odličnu partiju u pobjedi Portlanda nad Orlandom, 115:112.

Gosti sa Floride su vodili nakon prvog poluvremena (63:55), ali nakon odmora priča se promijenila. Trail Blazersi su okrenuli rezultat u svoju korist agresivnijom odbranom i na kraju slavili. Drame nije bilo u završnici, iako konačan skor to možda sugeriše, ali Orlando je tek ublažio poraz nakon sigurnog vodstva Portlanda.

Za 33 minute na parketu, bh. centar je zabilježio novi double-double od 16 poena, 13 skokova i 5 asistencija. Kod domaćeg tima fantastičan je bio Damian Lillard (41 poen, 8 skokova), a dobru predstavu je pružio i Nik Stauskas (18 poena).

Kod Magica se istakao Nikola Vučević (20 poena, 8 skokova, 7 asistencija).

Uz ovaj trijumf, Portland se pozicionirao na šesto mjesto Zapadne konferencije (omjer 12-8).