Sport Centar

Najava 26. kola Prve lige FBiH: Jedinstvo dočekuje Olimpik, neugodno Orašje gostuje lideru

Lider Velež i 26. kolu Prve lige FBiH je domaćin ekipi Orašja, dok Vukovi sa Otoke imaju teško gostovanje kod bihaćkog Jedinstva koje je u prošlom kolu doživjelo težak poraz u Goraždu.

Najava 26. kola Prve lige FBiH: Jedinstvo dočekuje Olimpik, neugodno Orašje gostuje lideru
FOTO: S. Balić

Lider Velež i 26. kolu Prve lige FBiH je domaćin ekipi Orašja, dok Vukovi sa Otoke imaju teško gostovanje kod bihaćkog Jedinstva koje je u prošlom kolu doživjelo težak poraz u Goraždu.

Sigurno je da će lider Velež uči u duel sa oraškim Labudovima sa puno opreza, jer u ovoj ligi je sve moguće, dok će Olimpik imati puno teži zadatak na gostovanju Bihaću .

U ovom kolu, bez obzira na sva dešavanja na prvoligaškim terenerima u FBiH, Bratstvo u domaćem susretu sa Novim Travnikom i Metalleghe BSI koji gostuje davno otpisanoj visočkoj Bosni, ne bi trebali imati problema, i očekuju u ovom kolu pobjede .

Derbi začelja se igra u Živinicama, gdje 14- plasirani Slaven, 29 bodova, ugoščuje konjički Igman koji je na 10. mjestu sa 4 boda više od svog domaćina.
Domaćinima ” igra ” samo pobjeda, da bi imali nade za opstanak u prvoligaškom društvu.

Na čapljinskim Bjelavama domaća Čapljina, 13. mjesto, 30 bodova, igra vrlo ključnu utakmicu sa četveroplasiranom Zvijezdom, Čapljinci, kao i Slaven ” moraju ” pobjediti misle li naredne sezone igrati na prvoligaškim terenima.

Kakanjski Rudar je domaćin ” davljeniku ” Vitezu, bivšem premijerligašu svaki bod je zlata vrijedan, ali će se najviše pitati Kakanjci. Utakmicu možete posmatrati na nanalu City TV.

U nedjelju igrau u Tešnju trećeplasirani domaći TOŠK i šestoplasirana ekipa Goražda. Tešnjaci očekuju nova tri boda da učvrste sadašnju poziciju na tabeli.

Raspored i satanica 26. kola Prve lige FBiH

Subota, 11. maj u 17:00 sati,

Mostar: Velež – Orašje, glavni sudija: Ernis Džemidžić ( Goražde ) , pomočnici: Sahib Smriko i Emir Delić, 4. sudija: Azem Karić svi Zenica, delegat: Ekrem Ibreljić ( Fojnica ), posmatrač: Asmir Budimlić ( Bihać ) .

Živinice: Slaven – Igman , Benjamin Deljković, Emir Zahiragić i Edin Redžović svi Sarajevo, Ismet Ibrahimkadić ( Tešanj ), Mario Prusina ( Čitluk ), Sead Muratović ( Goražde ).

Visoko: Bosna – Metalleghe BSI , Kenan Bajrakterević ( Orašje ), Marko Brezović ( Kostrč ) i Mario Grgić ( Odžak ), Ilija Živković ( Orašje ), Renato Buhić ( Mostar ), Boro Matan ( Livno ) .

Bihać: Jedinstvo – Olimpik , Elvedin Topuzović (Tuzla ),Mirza Čejvanović ( Tuzla ) i
Filip Jarić ( Brčko ), Mahir Mehmedičević ( Gradačac ), Nazif Kahrić ( Jajce ), Zorislav Nuić ( Čapljina ) .

Kakanj: Rudar – Vitez, Stipe Kovačević ( Tomislavgrad ), Marko Grebenar ( Livno ) i Nermin Mušić ( Mostar ), Edin Mujkić ( Doboj Istok ), Eldin Hodžić ( Tuzla ), Amir Medić ( Ključ ) , CITY TV

Gračanica: Bratstvo – Novi Travnik, Dragan Stojić ( Mostar ), Marko Zelenika ( Mostar ) i
Josip Vorgić ( Domaljevac ), Emir Spahalić ( Mostar ), Anto Kobaš ( Tolisa ), Mustafa Tabak ( Sarajevo ) .

Čapljina: Čapljina – Zvijezda, Haris Poprženović ( Travnik ), Haris Ljuca ( Sarajevo ) i Josip Čolić ( Kupres ), Jasmin Varupa ( Travnik ) , Frano Klišanin ( Livno ), Jakov Tabak ( Tomislavgrad ) .

Nedjelja, 12. maj u 17:00 sati,

Tešanj: TOŠK – Goražde, Sanel Silić ( Cazin ), Adi Šabić i Edin Zjakić oba Bihać, Haris Salkić ( Sanski Most ), Zlatan Pavlješević ( Lukavac ), Filip Jelavić ( Gabela ) .

fkolimpikfkvelezjedinstvo bihacorasje
KOMENTARI

KOMENTARI

Obavijesti me o
avatar
wpDiscuz