Nada još uvijek stanuje na Bilinom polju: Čelik ostvario veoma važnu pobjedu protiv Mladosti

Čelik je ostvario veoma važnu pobjedu u utakmici petog kola Lige za ostanak protiv Mladosti (2:1). Zeničani su ovim trijumfom ostavili nadu da do kraja sezone mogu osigurati ostanak u Premijer ligi Bosne i Hercegovine.

Mladost je bila nešto bolja na početku meča, a u 11. minuti odličan udarac Mišića otišao je malo pored gola. Čelik je poveo u 14. minuti kada je Bevab ubacio sa lijeve strane, a Anđušić je odlično primio loptu i poslao ju u mrežu gostiju iz Doboja kod Kaknja.

Pet minuta nakon primljenog gola, Mladost je izjednačila. Tandina je sa nekih 25 metara matirao Dujkovića za 1:1. Đelmić je na drugoj strani pokušao sa 20-ak metara u 27. minuti, no Bukvić je odbranio. Odlično je pokušao Anđušić u 37. minuti, a šutirao je i Kadrić u 43. kada je odbranio golman Mladosti.

Do kraja prvog poluvremena viđen je dalekometan udarac Šećerovića, a zatim i šut Nikolića pored gola. Zeničani su bili mnogo ofanzivniji na početku drugog dijela. Đelmić je promašio u 54. minuti kada se našao u sjajnoj prilici, a nedugo nakon toga Šišić je loše šutirao.

Čelik je u 58. minuti ponovo poveo, a strijelac je bio Nikolić. Nastavili su se napadi tima sa Bilinog polja, te je u 63. minuti ponovo pokušao Đelmić, a zatim je na drugoj strani udarac Mujagića zaustavio Dujković. Novi pokušaj Anđušića u 67. minuti zaustavio je Bukvić.

Duži period nije bilo velikih uzbuđenja. U finišu utakmice Mladost je imala neke prilike. Prvo je dobar udarac Lazića zaustavio Dujković, a dvije minute poslije Mujagić je katastrofalno šutirao iz veoma dobre situacije. Do kraja susreta nije bilo promjene rezultata.

ČELIK – MLADOST 2:1 (Anđušić 14’, Nikolić 58’ / Tandina 20’)

Stadion: Bilino polje (Zenica). Gledalaca: . Sudija: Vladimir Bjelica (Istočno Sarajevo). Žuti kartoni: Zahirović (Mladost).

ČELIK: Dujaković, Bevab, Pandža, Karamatić, Kadrić, Okoli, Anđušić (od 90. minute Livančić), Šišić, Đelmić (od 76. minute Salčinović), Celik (od 72. minute Jurina) i Nikolić.

MLADOST: Bukvić, Metalsi, Zahirović, Šećerović, Hiroš (od 64. minute Sadiković), Tandina (od 69. minute Lazić), Karahmet, Dilaver (od 69. minute Aganspahić), Mujagić, Mišić i Isaković.