Na korak od polufinala: TOŠK slavio veliku pobjedu na Banja Ilidži

Gradačačka Zvijezda i TOŠK iz Tešnja su danas na Banja Ilidži odigrali prvi susret četvrtfinala Kupa BiH, a uspješniji su bili gosti koji su slavili sa 2:0.

Na samom početku susreta nije bilo previše uzbuđenja na terenu, ali je TOŠK imao inicijativu.

Prvo poluvrijeme je obilježio i veliki broj kornera za goste, a ukupno su ih izveli sedam.

TOŠK je inicijativu krunisao u 29. minuti susreta kada je pogodio Dino Kalesić nakon što je prečku uzdrmao Marinko Rastoka.

U nastavku utakmice je ponovo konkretniji bio tim iz Tešnja, a najveća opasnost po gol domaćih bio je Škrijelj. On je u par navrata sjajno prodirao kroz odbranu Zvijezde, ali nije bio priseban u završnici.

Finiš utakmice donosi i drugi pogodak gostiju, koji ih dovodi na korak od polufinala. Strijelac je ovaj put Kitanović na asistenciju Žiže.

TOŠK je tako slavio potpuno zasluženu pobjedu i sada su jako blizu prolaska u polufinale. Revanš susret u Tešnju se igra 13. marta.

Zvijezda Gradačac – TOŠK Tešanj 0:2 (Kalesić 29’, Kitanović 89’) Stadion Banja Ilidža. Sudija Admir Musić. Žuti kartoni: Jazvin (Zvijezda)

Zvijezda Gradačac: Aljkanović, Petrović, Kurtalić, Vučić, Šarić, Kadić, Janjić, Šarkanović, Vulić, Jazvin, Mehić.

TOŠK Tešanj: Bošnjak, Ivković, Kitanović, Koprivica, Škrijelj, Kurdić, Mace, Rastoka, Kalesić, Omanović, Hasić.