Na korak od iznenađenja: Tomislav Brkić poražen od slovenskog tenisera u indijskom Bangaloreu

Tomislav Brkić, bosanskohercegovački teniser, poražen je u šesnaestini finala Challengera u indijskom Bangaloreu od Blaža Kavčića rezultatom 2:1 (6:2, 6:7, 7:6), a bio je na korak da napravi iznenađenje u ovom meču.

Kavčić je bez problema dobio prvi set. Napravio je dva brejka, u petom i sedmom gemu, nakon čega je imao tri set lopte, a iskoristio je odmah prvu.

Slovenac je Brkiću na startu drugog seta oduzeo servis, ali je naš teniser uzvratio ribrejkom. U nastavku oba tenisera zadržala su servis i otišlo se u taj brejk, u kojem Brkić protivniku nije prepustio niti jedan poen.

U trećem setu oba tenisera su držala svoj servis. Brkić je imao samo jednu brejk loptu u sedmom gemu, koju nije iskoristio. Otišlo se u tajbrejk, gdje se naš teniser dva puta uspio vratiti, međutim, na kraju je poražen sa 8:6.