(VIDEO) Tri crvena kartona, “poludjeli” Quaresma i remi u sjajnom istanbulskom derbiju

U prvoj utakmici polufinale Turskog kupa, Besiktas i Fenerbahce su u sjajnom meču remizirali 2:2.

Besiktas je poveo preko Negreda u 14. minuti, ali je Fener uspio da golovima Soldada u 17. i Ozbayraklija u 45. minuti stigne do velikog preokreta. Domaćin je u samom finišu preko Talisce u 82. minuti poravnao i spasio domaće poraza.

Ipak, meč su obilježila tri crvena kartona, od čega su dva zaradili gosti. Prvo je Potuk u 44. minuti zaradio drugi žuti karton, a slična sudbina je zadesila i golmana Demirela u 77. minuti.

Najviše bure podigrao je crveni karton za Quaresmu u 52. minuti. Portugalac je potpuno izgubio kontrolu, nakon čega je zamalo nastala opća tuča na terenu, ali na svu sreću incident nije eskalirao i meč je nastavljen nakon nešto dužeg prekida.

Revanš susret na programu je 17. aprila.