Muller nakon maratona u antologijskom meču pobijedio Nadala

Luksemburžanin Gilles Muller je u osmini finala Wimbledona savladao španskog tenisera Rafaela Nadala sa 3:2 (6:3, 6:4, 3:6, 4:6, 15:13) u setovima, priredivši najveću senzaciju dosadašnjeg dijela turnira.

Prva dva seta korpulentni Muller je uspio da iznenađujuće osvoji napravivši po jedan break u oba seta, ali potom se Nadal probudio. Španac je izvanredno servirao i veoma brzo je uspio da dođe do poravnanja u setovima na 2:2, te je odlučiovao posljednji peti set.

Španac je imao tzv. “momentum” i činilo se da je ipak bliže pobjedi u tim tenucima, ali pri rezultatu 5:4 za Mullera u petom setu, Luksemburžanin je propustio dvije vezane break i meč lopte, te se drama nastavila.

Nadal je pri rezultatu 9:9 imao tri break lopte, ali Muller je ostao priseban i izvukao se iz teške situacije, a već u narednom gemu na servis Španca stigao je do meč lopte koju je šampion Roland Garrosa spasio, ali veoma brzo Mulleru se ukazala i četvrta šansa. Na drugi servis Nadala je reagovao veoma loše i ponovo je propustio kolosalnu šansu i ponovo smo imali poravnanje u gemovima na 10:10.

Teniser iz Luksemburga je djelovao dosta svježije i bolje u petom setu, da bi konačno petu meč loptu uspio da iskoristi i da na kraju nakon četiri sata i 51 minut igre slavi sa 15:13 u petom setu.