Muller donio pobjedu Bayernu protiv Stuttgarta, remi Eintrachta i Schalkea

Bayern je teže od očekivanog došao do minimalne pobjede rezultatom 1:0 na gostovanju Stuttgartu u 17. kolu njemačke Bundeslige.

U tradicionalnom terminu od 15:30 časova na terenima Bundeslige odigrano je pet mečeva, a najzanimljiviji susret odigran je na Mercedes-Benz Areni u Stuttgartu gdje je gostovao šampion Bayern.

Iako su gosti došli kao veliki favoriti po četvrtu pobjedu u nizu, do nje nisu mogli doći na jednostavan način. Nakon velikog broja prilika i terenske inicijative, rezervista Thomas Muller je donio pobjedu gostima golom u 79. minuti.

Jedan od derbija odigran je u Frankfurtu gdje su Eintracht i Schalke remizirali rezultatom 2:2. Već u prvoj minuti domaći su preko Jovića poveli, a nakon sat vremena igre Haller je udvostručio prednost domaćih. Kada se činilo da će domaći do pobjede, prvo je Breel Embolo, a zatim i Naldo u 95. minuti pogodio za remi.

Prvu pobjedu ove sezone, tek u 17. kolu, upisao je Koln na svom terenu protiv Wolfsburga. Remije nakon golijada upisali su Werder i Mainz (2:2), te Augsburg i Freiburg (3:3).