Mostar Staklorad slavio protiv MNK Centar u futsal spektaklu

Futsal klub Mostar SG Staklograd je u derbi susretu sedmog kola Lige za prvaka BiH večeras u Sarajevu u dvorani "Ramiz Salčin" pobijedio ekipu Centra rezultatom 6:4.

Obje ekipe žestoko su krenule u utakmici, a Centar je poveo u 8. minuti preko Nermina Jusića nakon dobre akcije. Izjednačenje gostima donio je u 15. minuti Vladan Vesić, a u vodstvo je Mostarce doveo Marijo Aladžić u 18. minuti.

Bilal Jelić u 20. minuti pogađa za 2:2, što je bio i konačan rezultat prvog poluvremena.

Početkom drugog poluvremena, u 22. minuti, Kristijan Radin pogađa za novo vodstvo Mostara, koje je trajalo dvije minute, a poravnanje rezultata Centru je donio Nermin Kahvedžić.

U 26. minuti Slaven Novoselac pogađa za 4:3 u korist gostiju. Bilal Jelić postiže svoj drugi gol na meču i Centru u 32. minuti ponovo donosi izjednačenje.

Pobjedu Mostarcima u samom finišu utakmice donijeli su Marijo Aladžić i De Souza.

Ekipa iz Mostara sada se odvojila na čelu tabele Lige za prvaka sa 46 bodova, tri više od Centra.