Monaco bez problema savladao Cholet, Kikanović ubacio osam poena

Monaco je savladao Cholet na gostovanju u 28. kolu francuskog košarkaškog prvenstva za ostanak na prvom mjestu na tabeli (72:89), a Elmedin Kikanović je u ovom susretu ubacio osam poena.

Cholet je nakon prve četvrtine imao prednost od sedam poena, ali je Monco uspio preokrenuti rezultat, da bi ipak na kraju domaći sa poenom prednosti otišli na odmor (41:40).

Gosti su sjajno odigrali treću dionicu, tako da su u posljednji period ušli sa 18 poena prednosti. Monaco je u četvrtoj četvrtini bez problema zadržao prednost i na kraju slavio sa 72:89.

Kikanović je odigrao nešto više od 20 minuta i u tom periodu ubacio je sam poena uz tri skoka. Najefikasniji u redovima Monaca bio je Gladyr sa 15 poena, a na drugoj strani Cousins sa 21.