Moglo je i ubjedljivije: Slimani donio Fenerbahceu gol prednosti pred revanš u Rusiji

Fudbaleri Fenerbahcea slavili su minimalnu pobjedu u prvom meču šesnaestine finala Evropa lige protiv Zenita rezultatom 1:0.

Počela je nokaut faza Evropa lige u kojoj su se sastali Fener i Zenit, a na kraju su se pobjedi radovali domaći. Ipak, moglo je i mnogo ubjedljivije pred revanš jer su Turci igrali za nekoliko klasa bolje i imali veliki broj prilika.

U 21. minuti Islam Slimani je iskoristio priliku i doveo svoj tim u vodstvo, te se činilo da ćemo gledati golijadu u Istanbulu.

Gosti, iako nisu igrali, imali su veliku priliku u finišu prvog dijela. Ipak, Robert Mak je promašio jedanaesterac.

U nastavku susreta domaći su bili mnogo bolji. Čak deset uzastopnih udaraca uputili su oni, ali promjene rezultata nije bilo. Ostalo je 1:0, minimalna prednost za Fener pred revanš.