Mladost trijumfovala protiv Slobode: Petrovićevi momci zamalo do velikog iznenađenja

Sloboda je u 9. kolu Lige za ostanak u Premijer ligi BiH dočekala momčad Mladosti iz Doboja kod Kaknja i doživjela poraz od 3:2.

Gosti su mnogo bolje ušli u ovaj meč, pa nakon početnih nekoliko prilika, u 19. minutu preko Hiroša stižu do vodstva.

Samo pet minuta kasnije Aganspahić je pogodio i Mladost doveo do vodstva od 2:0.

Igrao se 44. minut kada je Čomor pogodio mrežu Muminovića za visokih 3:0 u korist Mladosti, te se sa ovim rezultatom otišlo na odmor.

U drugom poluvremenu Sloboda se probudila, pa preko Ivetića stižu do dobre prilike, ali njegov udarac zaustavlja prečka.

Pred sami kraj meča, tačnije u 87. minutu Ignjatović je pogodio za smanjenje vodstva Mladosti iz Doboja kod Kaknja, da bi konačnih 3:2 postavio Maksimović u posljednjoj minuti sudijske nadoknade meča.

Sloboda – Mladost 2:3 (87’ Ignjatović, 93’ Maksimović / 19'Hiroš, 24’ Aganspahić, 44'Čomor)

FK Sloboda: Muminović, Salihović, Rustemović, Todorović, Bekić, Beganović, Osmanagić, Ivetić, Mijić, Ignjatović, Musić.

FK Mladost DK: Bukvić, Zahirović, Aganspahić, Čomor, Diallo, Sadiković, Hiroš, Regoje, Karahmet, Mišić, Isaković.