Mladost na Koševu novom pobjedom ovjerila prolaz protiv Bosna Seme

Fudbaleri Mladosti DK potvrdili su plasman u polufinale Kupa BiH pobjedom i u revanš meču protiv BOsna Seme na stadionu Asim Ferhatović Hase rezultatom , te su sa ukupnih 5:9.

Već u 2. minuti dosuđen je penal za tim iz Doboja kod Kaknja. Hrelja je srušen u šesnaestercu sarajevskog kluba, a siguran realizator bio je Maksimović za 0:1.

Domaći tim je uspio da stigne brzo do poravanja, a nakon jedne gužve u 15. minuti Oglečevac je iz blizine poravnao na 1:1. Do kraja prvog dijela. Potom sve do 38. minute nije bilo pravih uzbuđenja, a onda je Husić sa pet metara šutirao veoma loše glavom.

Ipak, već na startu drugog dijela Mladost je ponovo povela. Nakon kontra napada gostiju u 49. minuti Musiću nije bilo teško da iz blizine zatrese mrežu Hodžića za 1:2.

Domaći su desetak minuta poslije mogli do poravnanja, ali udarac Mujića sa desetak minuta odbranio je Lalić. U 70. minuti Hodžić je loše intervenisao, a Maksimović je svojim drugim golom povisio na 1:3.

U 80. minuti dosuđen je penal za domaće, a siguran sa bijele tačke bio je Mujiž za 2:3. Isti igrač je imao veliku šansu za poravnanje samo minut poslije, međutim nije je iskoristio i do kraja je ostalo 2:3.

Bosna Sema – Mladost DK 2:3 ( Oglečevac 15’, Mujić 80’ / Maksimović 3’, 70’, Musić 49’)

Stadion: Olimpijski stadion Asim Ferhatović Hase. Gledalaca: 50. Sudija: Emir Spahalić (Mostar).

BOSNA SEMA: Hodžić, Sinanović, Oglečevac, Đedović, Mujić, Ćatić, Karahodžić, Kadrić, Čaluk, Dudo, Imamović.

MLADSOT DK: Lalić, Galić, Laštro, Husić, Sušić, Kuzmanović, Musić, Maksimović, Brkić, Hrelja, Isaković.