Mirza Bašić u polufinalu Challengera u Meksiku, tamo ga čeka austrijski teniser

Mirza Bašić, bosanskohercegovački teniser, nastavio je sa odličnom formom i izbacio je Slovenca Blaža Rolu u četvrtini finala Challengera u meksičkoj Puerto Valarti sa 2:1 (6:4, 3:6, 6:4).

U prvom setu Rola je prvi došao do brejka i to u šestom gemu, ali je nakon toga dva puta zaredom naš teniser protivniku oduzeo servis, što mu je bilo dovoljno da dobije prvi set sa 6:4.

Na startu drugog seta Slovenac je napravio brejk, a odmah je Bašić uzvratio ribrejkom. Ipak, u šestom gemu Rola je ponovo oduzeo servis našem teniseru, koji to nije uspio nadoknaditi i izgubio je drugi set sa 6:3.

Bašić je u osmom gemu trećeg seta došao do brejka i servirao je za meč. Ipak, nije uspio i Rola je napravio ribrejk. Međutim, Bašić je odigrao odlično naredni gem na servis Slovenca i iskoristio odmah prvu meč loptu. I treći set dobio je sa 6:4.

U polufinalu ga čeka Austrijanac Sebastian Ofner s kojim se do sada jednom sastajao. Bilo je to u njemačkom Ekentalu 2017. godine kada je Ofner slavio sa 2:0 (6:3, 6:4), a u ovom meču Bašić je blagi favorit.