Minimalnim porazom od Crne Gore, rukometašice Srbije ostale bez polufinala na EP

Rukometašice Srbije poražene su od Crne Gore 28:27 na Evropskom prvenstvu. Greške su Srbiju koštale nade da će se naći u polufinalu šampionata, a Crna Gora još uvijek ima šansu da se tamo nađe ukoliko pobijedi Dansku.

Dugo je Srbija vodila, a Crna Gora stizala, ali se u posljednjih 10 minuta situacija okrenula, a Crna Gora dolazi i do +2 koje uglavnom čuva do minut pred kraj.

Došle su Crnogorke i do +3, ali golovima Stoiljković i Krpež Šlezak Srbija u posljednjih 45 sekundi ulazi sa -1.

Odbranila je Čolić gol Srbije koja je krenula u posljednji napad, ali greškom u dodavanju Srbija je sebi potpisala poraz.

Po šest golova su za pobjedu Crne Gore postigle Đurđina Jauković, Milena Raičević i Majda Mehmedović, a pet je dodala Jovanka Radičević.

U srbijanskom timu najefikasnija je bila Katarina Krpež Šlezak koja je postigla 12 golova iz 13 pokušaja, pet golova dala je Dijana Radojević, a četiri Jelena Lavko.