Milošević odigrao cijeli meč: Konyasporu “samo” bod, Trabzon izjednačio s bijele tačke u završnici meča

Konyaspor je imao priliku da se ponovo uključi u borbu za peto mjesto turske Superlige i izlazak u Evropu.

No, u susretu protiv Trabzonspora nogometaši u zeleno-bijelim dresovima ostali su bez trijumfa i pored vodstva koje su držali više od pola sata.

Gosti su poveli preko iskusnog Huga Rodallege već u 11. minuti, ali je svega šest minuta kasnije izjednačio Jens Jonsson. Pred sami kraj prvog poluvremena Moryke Fofana na asistenciju slovenskog internacionalca Nejca Skubica dovodi Konyaspor u prednost od 2:1.

Međutim, 12 minuta prije kraja meča Demirok je igrao rukom u kaznenom prostoru, a Jose Sossa u 79. bio siguran izvođač jedanaesterca. Do kraja se rezultat nije mijenjao, ostalo je 2:2.

Reprezentativac BiH Deni Milošević je odigrao cijeli susret, s tim da je dobio žuti karton zbog prigovora u sudijskoj nadoknadi.

Trenutno Konyaspor ima dva boda manje i utakmicu više od petoplasirane Malatyje.