Milan u nadoknadi ispustio pobjedu na teškom gostovanju u Bergamu

Fudbaleri Atalante i Milana remizirali su u duelu pretposljednjeg kola italijanske Serije A rezultatom 1:1 u Bergamu.

U prvom poluvremenu nije bilo golova, a najbolju priliku propustio je nekadašnji igrač Milana, Bryan Cristante, koji sada nastupa u redovima Atalante. Na odmor se otišlo rezultatom 0:0, a onda mnogo više uzbuđenja u nastavku.

Drugi dio protekao je u znatno boljoj igri Rossonera, koji su to krunisali pogotkom. Igrao se 60. minut kada je lijep gol postigao Franck Kessie, ali ga nije želio proslaviti zbog toga što je upravo iz Bergama stigao na San Siro.

Uslijedila su dva crvena kartona. Po jedan na obje strane dobili su Rafael Toloi i Riccardo Montolivo, a nakon što je iskusni italijanski fudbaler isključen, Atalanta je stigla do pogotka i poravnanja. Andrea Masiello je pogodio u 92. minuti i tako spriječio Rossonere da i matematički osiguraju nastup u Evropa ligi naredne godine već u ovom kolu.