Mediteranske igre: Bh. selekcija pružila dobar otpor favorizovanoj Španiji

U18 reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je u prvom kolu 18. Mediteranskih igara u Taragoni od selekcije Španije sa 1:2. Domaći tim poveo je preko Abela Ruiza Ortege u 6. minuti utakmice. Mogla je naša selekcija do poravnanja sredinom prvog dijela, ali Ajdin Hasić nije iskoristio dobru priliku.

Ono što Hasiću nije pošlo za rukom u prvom poluvremenu, jeste u drugom. Bh. fudbaler zatresao je mrežu Španaca u 50. minuti susreta. Ipak, Španci su ulogu favorita opravdali u 76. minuti, kada je konačan rezultat susreta postavio Nacho Garcia.

Španija-Bosna i Hercegovina 2:1 (Ruiz Ortega 6’, Garcia 76’; Hasić 50’)