Meč za pamćenje: Partizan i Igokea odigrali drugu najefikasniju utakmicu u historiji ABA lige

Fenomenalan meč u 5. kolu ABA lige odigrali su Partizan i Igokea, a na kraju je bilo 117:104 za Beograđane, u susretu koji je drugi najefikasniji u historiji takmičenja.

Prvo poluvrijeme bilo je dosta izjednačeno, te je nakon 20 minuta igre bilo 50:50, a domaći sastav je ipak u nastavku ubacio u brzinu više, te je opravdao ulogu favorita i došao je do treće pobjede, dok je bh. šampionu to bio treći poraz.

Nigel Williams Goss je postigao 30 poena za Partizan, dok je još jednu fenomenalnu partiju za Igose pružio Dorell Wright sa 34 poena.