Meč za infarkt: Karabatić sa zvukom sirene torpedirao Nijemce i donio bronzu Trikolorima

Sanjati će njemačka rukometna reprezentacija te posljednje sekunde utakmice za treće mjesto na Svjetskom prvenstvu. Nikola Karabatić je praktično u zadnjem trenutku, sa zvukom sirene postigao pogodak za trijumf Francuske od 26:25. Kakva drama!

Dugih 12 godina Njemačka čeka na bilo kakvu medalju na svjetskim prvenstvima. Očekivalo da će ovog puta, na smotri najboljih svjetskih selekcija koju su sami ugostili uz suorganizatora Dansku, prekinuti prokletstvo. Nije se desilo. Francuzi su u dramatičnom susretu za bronzu porazili Nijemce i tako na trećem uzastopnom SP uzeli neko odličje.

Prvo poluvrijeme nije ponudilo spektakularan rukomet, bilo je evidentno da su obje ekipe prilično demotivisano ušle u susret. Mnogo grešaka i jeftino izgubljenih lopti, pogoci primljeni na prazan gol… U takvom ambijentu bolje se snašla Njemačka.

Imali su domaćini SP vodstvo od 9:6, zatim Francuzi izjednačili na 9:9, da bi nakon time-outa Christiana Prokopa Nijemci ponovo vratili prednost i otišli na odmor sa vodstvom od 13:9.

U drugom dijelu na parket je izašla agresivnija ekipa Francuske, što je rezultiralo time da Trikolori povedu sa 18:16 u 40. minuti, a domaći tim bude oslabljen nakon što je crveni karton dobio Vinczek. Ipak, Nijemci hvataju priključak, uslijedila je igra “gol za gol” (22:22 šest minuta prije kraja).

U samoj završnici za infarkt, Francuzi sjeku pas usred napada Njemačke i u munjevitoj kontri preko Karabatića postižu gol za 26:26!